İçerik yönetimi nedir sorusunun cevabı, hedef kitlenize ve kurumsal kimliğinize uygun içeriklerin oluşturulması, tasarlanması, yönetilmesi ve görsel çalışmalarla desteklenmesidir.

Şirketler, geleneksel medyada TV, radyo, gazete, dergi, billboard gibi alanlara özel hazırlanan içeriklerle temsil edilirken; dijital dünyada web siteleri ve sosyal medyaya özel içeriklerle isimlerini duyurur veya kendileri hakkında kamuoyunda var olan algıyı olumlu anlamda güçlendirir.

Kurumsal kimlikle bağdaşan renklerin, çizgilerin ve içeriklerin her biri hedef kitleye mesaj veren; her biri hem tek tek hem de bütünleşik olarak planlaması gereken unsurlardır. Müşterilerle buluşmanın en hızlı yollarından biri olan internet sitelerinin dinamik, işlevsel, ilgi çekici ve güncel olması, şirketlerin doğru tanıtımı, hizmet ve ürünlerin doğru anlaşılması ve iletişimin devamlılığı için gereklidir ama tek başına yeterli değildir.

İçerik yönetimi, kapsamlı bir PR yönetimi alanıdır.

Açılış konuşması,

Broşür tasarımı,

Etkinlik tasarımı,

Videolu içerik,

Basılı malzeme üretimi,

Metin yazımı,

Dijital içerik yönetimi,

Web sitesi içerikleri,

Sosyal medya içerikleri gibi medya iletişimi için gerekli tüm görsel, yazınsal, tasarımsal ve dijital içeriklerin senkronize şekilde yönetilmesidir. Bu senkronizasyon farklı firmalardan destek alınarak yürütülmeye çalışıldığı takdirde hedeflere ulaşmak zor olabilir. İçerik yönetiminde uçtan uca hizmet veren firmalarla çalışılması önemlidir.

Refleks İletişim, içerik yönetimi hizmeti ile medya iletişimi konusunda ihtiyaç duyulan değişimleri titizlikle gerçekleştirir. Tasarım, yönetim ve yazılım konusundaki uzman ekibimiz süreçlerin her aşamasında kurumsal kimliğinizi ve hedef kitleye vermek istediğiniz mesajları göz önünde bulundurarak belirledikleri yol haritasına göre planlı bir şekilde hareket eder. Yönetilecek her içerik projelendirilerek, ayrıntılı bir çalışma planı çıkarılır. Zaman yönetimi de işin bir parçasıdır. PR yönetimi çatısı altında gerçekleştirilen tüm içerik çalışmaları, günlük, haftalık, aylık ve yıllık periyotlarla güncellenir. Geleneksel medya tecrübesiyle dijitalleşmeye uyum sağlamış Refleks ile her alanda iletişiminizi güçlendirmeniz oldukça kolaydır.

Bize göre içerik, iletişimin en değerli yapı taşıdır. Çünkü tüm iletişim süreçlerinin temelinde içerik yer alır. Güçlü bir içerik stratejisi, tecrübe, yaratıcılık ve planlama gerektirir. Strateji güçlü olduğundaysa başarı kaçınılmazdır.